Profesjonalne szlifierki, ostrzałki i oprzyrządowania

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem niemieckiej firmy

MAIER – UNITAS

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu ofertę niemieckiej firmy Maier, producenta profesjonalnych szlifierek i ostrzałek oraz szerokiej gamy uchwytów specjalistycznych i osprzętu do ostrzenia nożyczek, noży i ostrzy do różnego rodzaju maszyn, narzędzi itp. Do ostrzałek dostępne są również różnego rodzaju tarcze ścierne i polerskie.

W skład oferty wchodzą trzy maszyny:

111 – przenośna ostrzałka do nożyczek z nastawnym uchwytem

90 –  przenośna ostrzałka do noży do maszyn

68/1- stacjonarna ostrzałka uniwersalna – (pełna wersja możliwości)

Poniżej znajdą Państwo prezentację poszczególnych ostrzałek oraz przykładowe zastosowania.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

111 – ostrzałka przenośna do nożyczek

Przenośna ostrzałka do nożyczek, spełniająca najwyższe wymagania, niezależnie od typu i rozmiaru nożyczek, również noży kuchennych i innych narzędzi. Idealnie sprawdza się do ostrzenia nożyc do tkanin, hafciarskich, z ostrzem zygzak, dla leworęcznych, domowych i wielu innych. Ostrzone nożyce są mocno i precyzyjnie trzymane w regulowanym uchwycie, a dające się lekko prowadzić trzyczęściowe ramię, zapewnia bezpieczne i precyzyjne ostrzenie. Kąt ostrzenia może być regulowany w zakresie od 0 do 60 stopni. Ostrzenie i polerowanie odbywają się w czasie jednego cyklu: ostrzenie na lewym stanowisku, a polerowanie na prawym. Model 111 pozwala rozwiązać problem nieprawidłowo naostrzonych nożyczek w bardzo prosty i ekonomiczny sposób. Wydajność to ok 20-30 par nożyczek na godzinę. Lewa strona ostrzałki jest standardowo wyposażona w ściernicę płaską 52/11, prawa strona w tarczę polerską 69/3,

Prędkość robocza 2 850 obr./min.

silnik 230V, 50Hz, 375W.

Waga ok 5,6 kg

90 – ostrzałka przenośna do noży

Uniwersalna profesjonalna przenośna ostrzałka do noży z jednym, lewym stanowiskiem roboczym oraz uchylnym ramieniem do mocowania uchwytów noży z precyzyjnym regulowanym posuwem. Ostrzałka wyposażona standardowo w ściernicę „donicową” 51/2 przeznaczoną do precyzyjnego ostrzenia. Może być wyposażona w inne tarcze szlifierskie/polerskie dostępne opcjonalnie min. tarczę „donicową” diamentową do ostrzenia noży widiowych. Zastosowanie odpowiedniego oprzyrządowania dostępnego opcjonalnie pozwala na ostrzenie bardzo szerokiej gamy noży do maszyn i urządzeń.

Prędkość robocza 2850 obr./min

silnik 230V, 50Hz, 0,15kW

Waga ok 12kg

 

68/1 uniwersalna ostrzałka stanowiskowa

Uniwersalna profesjonalna ostrzałka. Wersja stanowiskowa do montażu na stole, z dwoma stanowiskami roboczymi, przełącznikiem kierunku obrotów przód/tył, lewym ramieniem uchylnym z precyzyjną regulacyjną śrubą umożliwiającą minimalny posuw z dokładnością 0,02mm. Wałek napędzany za pomocą paska klinowego. Lewa strona wyposażona standardowo w ściernicę donicową 51/1 przeznaczoną do precyzyjnego ostrzenia. Zastosowanie odpowiedniego oprzyrządowania dostępnego opcjonalnie pozwala na ostrzenie bardzo szerokiej gamy noży do maszyn i urządzeń. Prawa strona wyposażona standardowo w ściernice płaską 52/1 przeznaczona jest do ostrzenia, szlifowania i wygładzania. Opcjonalnie może być wyposażona w regulowany uchwyt do ostrzenia nożyczek (taki jak przy ostrzałce 111).  Każda ze stron może być wyposażona w inne tarcze szlifierskie/polerskie dostępne opcjonalnie.

Prędkość robocza 4 500 obr./min

Standardowy silnik 3- fazowy 230/400V, 50Hz, 0,25kW

Opcjonalnie silnik 230, 50Hz, 0,25kW

Waga ok 25kg (bez dodatkowego osprzętu)

Przykładowe uchwyty i zastosowania

Profesjonalne narzędzia

Jesteśmy autoryzowanym partnerem niemieckiej firmy

WIHA

Firma Wiha oferuje profesjonalistom bogaty asortyment wysokiej jakości narzędzi klasy premium wyróżniający się technologią produkcji, ukierunkowany na użytkownika zainteresowanego innowacjami, ergonomią ale także sprawdzoną jakością, niezawodnością oraz żywotnością.

Wiha od lat opracowuje, konstruuje i produkuje narzędzia spełniające najwyższe wymagania. Narzędzia, które zwiększają efektywność pracy, obniżają koszty i chronią zdrowie.

Wiha to narzędzia, które wyraźnie ułatwiają pracę, zgodnie z przesłaniem firmy: „tools that work for you”.

 

Pełna ofertę wraz z opisami, przykładowymi zastosowaniami  i aktualnymi cenami znajdziecie Państwo na naszym sklepie internetowym

 www.e-majmasz.pl

Pełny obszerny katalog narzędzi WIHA 2018 jest dostępny do pobrania na

e-majmasz.pl (w zakładce pomoc/materiały do pobrania)

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji